• شنبه.دوشنبه.چهارشنبه
    (3 تا 8 شب)
  • تهران خیابان شریعتی
    روبروی خیابان ظفر برج نگین ظفر طبقه 9 واحد 7

جراحی کمر به روش کایفوپلاستی

جلوگیری از پوکی استخوان

 

همواره به عناوین گوناگون از طرف جراحان ستون فقرات و دکترهای دیسک کمر هشدار داده شده که از استخوان بندی خود مراقبت کنید . 

همواره به عناوین گوناگون از طرف جراحان ستون فقرات و دکترهای دیسک کمر هشدار داده شده که از ستون فقرات خود مراقبت کنید . 

هشدار دادند به مراقبت کردن از سیستم نخاعی و سایر قسمتهایی که در صورت عدم مراقبت به طور جدی به درد سر خواهید افتاد . این مراقبتها در تمام طول عمر باید آویزه گوش باشد . وگرنه در پیری زنگ خطر به صدا درآمده و از استخوان های قوی محکم جز توده ای پوک و آسیب پذیر چیزی در دست نخواهد بود به خصوص در بین بانوان این خطر و هشدار جدی تر است. 

روزی که انسان مجبور به سیمان کاری میشود!

یکی از دغدغه های انسانها در کهولت ، پوکی استخوان و به تبعیت آن شکستگی و ترک خوردگی آنها میباشد . این عارضه دردناک قادر است که فرد را از حرکت انداخته و روزگارش را تیره و تار سازد .

زمانی که ستون فقرات و یا مهره های کمر به علت فرسودگی دچار شکستگی شوند برای جراحان ستون فقرات و یا دکترهای ارتوپد و دیسک کمر چاره ای نیست تا برای نجات فرد دردمند دست به کار شده و چاره ای بیاندیشند یک از آنها استفاده از تزریق سیمان در استخوان های ستون فقرات است که به این عمل (کایفوپلاستی ) میگویند .

کایفوپلاست عملی است که در ظاهر ساده به نظر میرسد اما این تزریق در عین سادگی بسیار موثر بوده و به سرعت منافذی که بر اثر ترکیدگی در استخوان ها به وجود آمده و باعث درد و ناراحتی فرد شده است را پر کرده و استخوانها را محکم میسازد .

عمل کایفوپلاستی روش جدیدی است که دست جراحان ستون فقرات و دکترهای دیسک کمر را باز گذاشته تا با اطمینان بیشتری آسایش را برای کهنسالان امکان پذیر نمایند . 

مطمئنا این روش به سرعت به تکامل رسیده و در کوتاه مدت خبرهای خوشحال کننده ای وارد دنیای پزشکی شده که افرادی که دچار شکستگی یا کهنسالان که دچار پوکی استخوان شده اند تحت پوشش قرار بگیرند ، اما بهترین روش همان مراقبت در طول زندگی میباشد تا زمانی که انسان در حرکت است ، استخوانها هم بی منت پا به پای آنها پیش بروند .

در نتیجه در زمانهای مناسب هر فردی لازم است تا خود را به یک جراح ستون فقرات یا دکتر دیسک کمر نشان داده تا از سلامت استخوانهایش مطمئن شود .